Aktualności 2018 - Powiatowa Stacja Ratownictwa Medycznego w Błoniu

Idź do spisu treści

Menu główne

Aktualności 2018

Aktualności

09 czerwca 2018 roku - Powiatowy Dzień Strażaka

     Jak co roku w Powiecie Warszawskim Zachodnim został zorganizowany Powiatowy Dzień Strażaka.
W tym roku Nasze Pogotowie również uczestniczyło w tych uroczystościach.
    Podczas obchodów Powiatowa Stacja Ratownictwa Medycznego zaprezentowała pokaz i prezentacje sprzętu medycznego, która wzbudziła ogromne zainteresowanie i emocje u zwiedzających. Każdy uczestnik został również poinformowany jak prawidłowo wzywać pomoc medyczną.

Galeria zdjęć >>>

„Dar serca – Jedzenie ma znaczenie” Wielki Piknik Krwiodawstwa po raz trzeci
w Ożarowie Mazowieckim

Tegoroczny Wielki Piknik Krwiodawstwa „Dar serca – Jedzenie ma znaczenie”
odbędzie się 2 czerwca 2018r. przy ul. Poznańskiej 129/133 w Ożarowie Mazowieckim,

tuż obok siedziby Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
Celem akcji jest promowanie zdrowego stylu życia dzieci i dorosłych. Ponadto podczas pikniku odbędzie się promocja regionalnych produktów oraz aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Odbędą się warsztaty zdrowej kuchni przeprowadzone przez kucharzy z Akademii Kulinarnej Transgourmet i Selgros. Oprócz tego  tradycyjnie będzie loteria fantowa dla krwiodawców, posiłek regeneracyjny i stoiska lokalnych przedsiębiorców, pokazy sprzętu wojskowego i strażackiego oraz pokazy ratownictwa medycznego.
Kto może oddać krew?
Krwiodawcą może być każda zdrowa osoba między 18 a 65 rokiem życia, ważąca powyżej
50 kg. Przed oddaniem krwi należy być wyspanym i wypoczętym. Warto też zjeść lekkostrawny, niskokaloryczny posiłek. W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi należy wypić ok. 1,5 płynów, nie wolno natomiast spożywać w tym czasie alkoholu. Do punktu krwiodawstwa nie powinny zgłaszać się osoby z objawami przeziębienia lub przyjmujące leki. Trzeba pamiętać także o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości. Osobom, które oddadzą krew będzie przysługiwać w tym dniu zwolnienie z pracy.


XVI Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym „Bartoszyce 2018”

         W dniach 9-11.V.2018r. na terenie powiatu bartoszyckiego, odbyły się XVI Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym „Bartoszyce 2018”.
Na uczestników czekało 8 zadań m.in.: udzielenie pomocy medycznej zatrzymanym przez straż graniczną uchodźcom na granicy polsko – rosyjskiej, zabezpieczenie dziecka, które spadło z konia, wypadek i zachorowanie na poligonie wojskowym.
Oprócz udziału w zadaniach symulowanych wzięliśmy udział w panelu wykładowym przedstawiając prezentację NIEbezpieczny czynnik ludzki: Opis przypadku pacjenta urazowego – prosto z polskiej, sielankowej wsi.
       Powiatową Stację Ratownictwa Medycznego reprezentował zespół w składzie Bartosz Wszelaki, Paweł Szeląg i Daniel Olszak zajmując w generalnej klasyfikacji 14 miejsce na 21 uczestniczących zespołów.
Gratulacje !Spotkanie Wielkanocne 2018

      Wielkanoc to  najważniejsze   święto  chrześcijańskie upamiętniające   Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Z tej okazji, dnia 22.03.2018r., odbyło się tradycyjne spotkanie wielkanocne pracowników Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu.
      Na uroczystość zaproszono władze Samorządu Powiatu oraz członków Zarządu Powiatu, Burmistrzów
i Wójtów Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Spotkanie wielkanocne rozpoczął Dyrektor Pan Piotr Kosyl witając wszystkich gości w imieniu organizatorów. Komendant Pan Zbigniew Rafalski życzył wszystkim zgromadzonym zdrowia, radości, smacznego jajka oraz mokrego śmigusa dyngusa. Ksiądz proboszcz Tadeusz Jaworski odmówił modlitwę  i poświęcił pokarmy.   Uczestnicy   spotkania  podzielili   się symbolicznym   jajkiem   i w miłej atmosferze skosztowali potraw wielkanocnych.

Galeria zdjęć >>>


Powiatowa Stacja Ratownictwa Medycznego z wizytą w przedszkolu

     Powiatowa Stacja Ratownictwa Medycznego w zaprzyjaźnionym przedszkolu nr. 176 , przeprowadziła dnia 15.03.2018 roku pokazy dla przedszkolaków z grupy Biedronek oraz Żabek. Wizyta nasza składała się z zabaw edukacyjnych, badania EKG przeprowadzonego za pomocą defibrylatora oraz prezentacji ambulansu medycznego. Każdy z uczestników został wyposażony w zestaw gadżetów medycznych, a Ratownik w ramach wyrazów wdzięczności otrzymał okolicznościową laurkę oraz kwiaty.

Galeria zdjęć >>>


23 – 26 Stycznia 2018 r.
Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym

     Już po raz trzynasty Bielskie Pogotowie Ratunkowe zorganizowało Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym. Na uczestników czekało 8 zadań, z czego 2 były przeprowadzone nocą. Ratownicy Medyczni musieli zabezpieczyć czteroletnie dziecko w stanie hipotermii, udzielić pomocy ciężko rannemu mechanikowi. Ponadto każdy z członków ZRM musiał wcielić się w rolę dyspozytora medycznego i poprawnie przeprowadzić wywiad z pacjentem oraz wdrożyć odpowiednie procedury.  
   Powiatową Stację Ratownictwa Medycznego reprezentował zespół w składzie Bartosz Wszelaki, Jakub Fąderski i Daniel Olszak zajmując w generalnej klasyfikacji 24 miejsce na 48 załóg z Polski i Europy. Gratulacje !Powiatowe Ferie Zima w lesie 2018

       Już po raz trzeci Powiatowa Stacja Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego była Patronatem Akcji Powiatowe Ferie Zima w lesie. Organizatorem, jak co roku, był Powiat Warszawski Zachodni oraz Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Lesznie. W tegorocznej akcji, która została przeprowadzona w dniach 15 – 19 stycznia 2018 roku uczestniczyło około 1 tysiąca dzieci z terenu PWZ.
       Jednym z głównych celi imprezy były zajęcia z ratownikiem medycznym, który udzielił informacji jak zachować się, gdy ktoś potrzebuje pomocy przedmedycznej. Dzieci oraz młodzież ze Szkół Podstawowych
i Ponadgimnazjalnych z terenu PWZ miały również okazję uczestniczyć w  pokazach pierwszej pomocy medycznej.

Galeria zdjęć >>> 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego